arrow

قوانین و مقررات

شرایط استفاده از خدمات اپلیکیشن، وب اپلیکیشن و وب سایت کندل

کندل به عنوان ارائه دهنده انواع سرویس در بازارهای مالی ، تابع کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد . توافق نامه و قرارداد ذیل در خصوص استفاده مناسب و ایمن از اپلیکیشن، وب اپلیکیشن و وب سایت کندل و جلوگیری از هر گونه سوء استفاده احتمالی تدوین شده است .توافق نامه و قرارداد ذیل تعیین کننده تعهدات و تکالیف طرفین، بین شرکت راهنمای تجارت کندل « مسئولیت محدود » به شماره ثبت ۵۵۹۶۷۲ به عنوان طرف اول و کاربر اپلیکیشن، وب اپلیکیشن و وب سایت کندل به عنوان طرف دوم، می باشد و به شرح ذیل منعقد می گردد .

rules

شرکت راهنمای تجارت کندل « مسئولیت محدود » صاحب امتیاز اپلیکیشن، وب اپلیکیشن و وب سایت کندل است که از این پس در متن « کندل » نامیده می شود و کاربر اپلیکیشن، وب اپلیکیشن و وب سایت کندل « کاربر » نامیده می شود . تایید این شرایط استفاده به منزله قبول و امضای الکترونیکی قرارداد است .

کلیه حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن، وب اپلیکیشن و وب سایت کندل و نشان تجاری آن متعلق به شرکت راهنمای تجارت کندل « مسئولیت محدود » به شماره ثبت ۵۵۹۶۷۲ می باشد .

هرگونه استفاده از نام ، مستندات ، لوگو ، رابط های کاربری و محتوا ها بدون مجوز کتبی شرکت ، مطابق با قوانین جرایم رایانه ای ( قانون جرایم رایانه ای ۱۱/۱/۱۳۸۹ – کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه ) غیر مجاز تلقی شده و کندل حق پیگرد قانونی در مراجع ذی صلاح را برای خود محفوظ می دارد . مجوز استفاده از کندل طبق شرایط استفاده حاضر ، تنها برای استفاده یک مشتری حقیقی و به نام آن است .

کاربر حق استفاده از علایم و نشان های تجاری اعم از ثبت شده و نشده که در کندل استفاده شده و به نمایش در آمده است را ندارد . ممنوعیت ذکر شده در مورد تمام اجزای فنی و غیر فنی کندل لازم الاجراست. بدیهی است تخطی از این ممنوعیت با عناوینی مثل صدور اجازه یا حق ضمنی و تلویحی ، یا عدم انکار پس از قبول و غیره قابل توجیه نیست .

هر گونه کپی برداری و سعی در نفوذ به داده های کندل ، طبق قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی ایران غیر مجاز تلقی می شود و موجب پیگرد قانونی خواهد شد.

هرگونه استفاده از خدمات اپلیکیشن و وب سایت کندل که طبق قوانین وضع شده کشور از قبیل تجارت الکترونیک ، قانون جرائم رایانه ای و قانون مجازات اسلامی، رفتار یا عمل مجرمانه محسوب شود ، غیر مجاز بوده و ممنوع است.

هر گونه اقدامی که به تشخیص کندل منجر به دستور برخورد با مشتری توسط مراجع قضایی ، انتظامی یا امنیتی در رابطه با تخلفات حوزه پرداخت الکترونیک یا هر حوزه دیگر شود ، باعث توقف ارائه خدمات به کاربر خواهد شد.

پیشنهاد می شود کندل را صرفا از طریق مراجعه به وب سایت www.robocandle.com یا فروشگاه های اندرویدی « google play » و مایکت « MYKET » دریافت و نصب کنید.

کاربر مسئول حفظ و مراقبت از رمز ورود و کد کاربری خود است و چنانچه بر اثر عدم حفاظت یا افشای کاربر از این اطلاعات، خسارتی به وی وارد شود، کندل در این مورد مسئولیتی نخواهد داشت . کاربر کندل مکلف است در صورت مفقود شدن و یا سرقت گوشی، بلافاصله مراتب را به پشتیبانی کندل جهت غیر فعال سازی حساب کاربری اعلام نماید. لازم به ذکر است در هر صورت کندل هیچ گونه مسئولیتی در خصوص سو استفاده از حساب کاربران ندارد .

بدیهی است کندل خود را متعهد می داند، تمام تلاش و ظرفیت خود را جهت حفظ امنیت اپلیکیشن به کار گیرد با این وجود توصیه می شود کاربر بصورت دوره ای یا ماهانه نسبت به تغییر رمز خود اقدام نماید. همچنین کاربر نباید به هیچ وجه رمز خود را بر روی گوشی تلفن همراه ذخیره کند و یا در اختیار دیگران قرار دهد .به طور کلی کاربر باید تمام اطلاعات خود را محفوظ نگه دارد، در صورت سهل انگاری کاربر در این زمینه ، مسئولیتی متوجه کندل نخواهد بود .

کاربر پیش از واگذاری گوشی تلفن همراه خود ، باید اپلیکیشن کندل را از روی گوشی حذف کند . با این کار کلیه اطلاعات حساب های ثبت شده و نیز پیام های دریافتی موجود بر روی گوشی از بین می روند . منظور از پیام ها، پیام ها و هشدار های داخل اپلیکیشن می باشد نه اس ام اس های ارسال شده به تلفن همراه کاربر.

در مواردی که کندل به عللی از قبیل وجود مشکلات زیر ساختی ( خارج از کنترل شرکت شامل و نه محدود به اختلال در شبکه مخابراتی ، اینترنتی و غیره ) قادر به ارایه خدمات نباشد ، مسئولیتی متوجه کندل نخواهد بود و کاربر به هیچ عنوان نمی تواند ادعای خسارت بکند .

کندل می تواند هر زمان که صلاح بداند در شرایط و مقررات کندل تغییرات لازم را اعمال نماید. با توجه به اینکه متن قوانین و مقررات در کلیه پلتفرم های کندل در دسترس کاربر قرار دارد، کاربر موظف به مطالعه این قوانین می باشد تا از تغییرات اعمال شده در شرایط و مقررات کندل مطلع گردد. با توجه به دسترس بودن اخرین نسخه قوانین و مقررات در پلتفرم های کندل، کاربر به هیچ عنوان نمی تواند ادعای عدم اطلاع و توجیه نبودن نماید و کاربر موظف به رعایت تغییرات اعلام شده خواهد بود.

جهت بهبود کیفیت و پشتیبانی بهتر توسط کندل، مدل گوشی تلفن همراه، نوع سیستم عامل تلفن همراه ( اندروید،IOS و … ) و همچنین شماره موبایل کاربر هنگام عضویت در سیستم ذخیره می گردد .

اطلاعات موقعیت جغرافیایی کاربر برای ارائه خدمات مناسب تر در آینده در سیستم ذخیره خواهد شد .

در صورت عدم رضایت کاربر از عملکرد کندل، کاربر می تواند اطلاعات عضویت خود را لغو نماید. بدیهی است لغو عضویت باعث حذف اطلاعات در برنامه موبایل می شود، اما عملیات گذشته کاربر به دلایل امنیتی و سوابق موضوع و نیز بهبود عملکرد سیستم در سرور های کندل باقی خواهد ماند .

در صورت عدم رعایت مقررات و شرایط عمومی و اختصاصی استفاده از کندل و همچنین استفاده غیر مجاز، کندل حق دارد سرویس دهی به مشترک را متوقف نماید. همچنین می تواند هر گونه اطلاعات کاربر و سواستفاده از سرویس را به مراجع رسمی و نظارتی و قضایی اعلام کند. چنانچه به دلیل قصور یا تقصیر کاربر ادعایی علیه کندل مطرح شود یا هر گونه خسارتی به کندل وارد آید، کندل می تواند کلیه خسارات مزبور را از کاربر مربوطه مطالبه نماید .

کندل متعهد به رعایت کلیه قوانین از قبیل فهرست مصادیق محتوای مجرمانه موضوع ماده 21 قانون جرایم رایانه ای و قانون تجارت الکترونیکی است و بنابراین کلیه موضوعات مشکوک و اطلاعات مربوط به اشخاص مظنون به سوء استفاده از کندل را به مقامات انتظامی و قضایی اعلام می کند تا تحت پیگرد قانونی قرار گیرند .

توصیه می شود کاربر در صورت مشاهده هر گونه عملیات غیر مجاز بر بروی حساب خود، در اسرع وقت نسبت به تغییر رمز و غیر فعال سازی سیستم اقدام نموده و مراتب را به پشتیبانی کندل اطلاع نماید .

کاربر به کندل این اجازه را می دهد که کندل به منظور ارائه خدمات بهتر اطلاعات شخصی وارد شده کاربر را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد .

هرگونه استفاده از اطلاعات کندل به منظور کسب درآمد کاربر از اشخاص ثالث غیر قانونی می باشد و در صورت مشاهده کندل حق دارد کاربر خاطی را مورد پیگرد قانونی قرار دهد. به طور کلی مسئولیت این امر به عهده کاربر بوده و کندل هیچ گونه مسئولیتی در ارتباط با این موضوع نسبت به اشخاص ثالث نخواهد داشت .

سلب مسئولیت

با عنایت به وجود ریسک در تمام بازارهای مالی، تحلیل ها و پیشنهاد های ارائه شده در این اپلیکیشن و وب سایت بر روی نماد ها و سبدهای پیشنهادی کمکی بوده و به دلیل داشتن ریسک و احتمالی بودن، نباید صرفا و به تنهایی مبنای خرید و فروش کاربران قرار گیرد و کاربر باید خود در زمینه تحلیل، دانش کافی داشته باشد و پس از بررسی دقیق و در نظر گرفتن همه متغیر های تاثیر گذاراقدام به انجام معاملات نماید. در کل کندل به هیچ عنوان توصیه ای به استفاده از پیشنهاد ها نداشته و صرفا پیشنهادات ارائه شده جهت کمک به تحلیل های بعدی کاربر ارائه می گردد، لذا اختیار و مسئولیت هر گونه استفاده از داده های موجود در پلتفرم های کندل اعم از اپلیکیشن، وب اپلیکیشن و وب سایت کندل، بر عهده کاربر خواهد بود و چنانچه کاربر بدون دانش کافی در زمینه بازار های مالی و تحلیل های آن و همچنین بدون توجه به این بیانیه ریسک و توضیحات این توافق نامه و قرارداد اقدام به استفاده از پلتفرم های کندل و پیشنهادات آن نماید و متحمل خسارت گردد، کندل هیچگونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد داشت و کاربر نیز حق ندارد ادعای خسارت کرده و از کندل شکایت نماید .

با توجه به اینکه کندل ممکن است همکاری هایی در زمینه توسعه کسب و کار خود با سایر شرکت ها داشته باشد به عنوان مثال همکاری های انجام شده با کارگزاری ها، سایت تخفیفان، صرافی های ارز دیجیتال مانند مزدکس، اکسیر و ... به اطلاع می رساند همکاری صورت گرفته در راستای توسعه کسب و کار کندل می باشد و کندل هیچگونه تایید، رد، دخل و تصرفی بر فعالیت این شرکت ها ندارد و کاربر می بایست خود بررسی های لازم را جهت استفاده یا عدم استفاده از خدمات این شرکت ها به عمل آورد و مسئولیت استفاده از این خدمات به عهده کاربر می باشد. توضیحا اضافه می گردد با توجه به اینکه کاربر جهت استفاده از پلتفرم های مذکور قبلا ثبت نام خود را در این پلتفرم ها انجام داده و قوانین و مقررات پلتفرم های مذکور را پذیرفته است، کندل صرفا جهت سهولت استفاده، کاربر را به پلتفرم های صرافی منتقل می نماید و هیچگونه معامله ای در کندل صورت نمی پذیرد. بدیهی است کلیه تراکنش های مالی کاربر و وجوه پرداختی نیز در پلتفرم های مورد نظر قرار می گیرد و کندل هیچگونه دخل و تصرفی بر آن ندارد و چنانچه به هر دلیلی با توجه به ریسک های موجود در بازار مالی خسارتی ناشی از معاملات یا پلتفرم صرافی و ... متوجه کاربر گردد، کندل هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت و کاربر نیز نمی تواند مطالبه خسارتی از کندل بنماید.در کل کندل هیچ اصرار و توصیه ای به استفاده از خدمات شرکت های همکار نمی نماید و اختیار استفاده و عدم استفاده از این خدمات به صورت کامل با کاربر می باشد و به تبع آن مسئولیت آن نیز به عهده کاربر خواهد بود و کاربر این امر را تایید می نماید.

حق اشتراک پرداختی توسط کاربر صرفا جهت استفاده کاربر از مجموعه اطلاعات طبقه بندی بازار های مالی پوشش داده شده، ابزارهای تحلیل و خدمات موجود در اپلیکیشن اعم از آزمون ریسک پذیری، اخبار دسته بندی، امکان ساخت و ذخیره استراتژی و پیشنهاد های کمکی به تحلیل کاربر می باشد.

اپلیکیشن و وب سایت کندل طراحی شده تا به روزترین و معتبر ترین داده های بازار سرمایه ایران و جهان را در اختیار کاربران قرار دهد . تیم توسعه نرم افزار کندل در تلاشند با استفاده از منابع اطلاعاتی دسته اول و قابل اطمینان از بازار سرمایه ، داده هایی دقیق و کاربردی ارایه نمایند .به علاوه تیم جمع آوری داده کندل، اطلاعات مندرج در اپلیکیشن و وب سایت را از نظر اعتبار، صحت، دقت و کاستی بررسی می کند .با وجود این تلاش ها ، کندل ، صحت، بروز بودن و یا در دسترس بودن اطلاعات درج شده در اپلیکیشن، وب اپلیکیشن و وب سایت و سایر سرویس ها را به دلیل وجود امکان اختلال در عملکرد بانک های اطلاعاتی، سامانه های پشتیبانی داخلی نرم افزار و یا هر عامل دیگری که مانع عملکرد صحیح نرم افزار شود را به طور قطعی تضمین نمی نماید. همچنین مسئولیت اطلاعات مندرج در بخش های مختلف اپلیکیشن شامل بازدهی، قیمت، ارزش ذاتی و … بر عهده کندل نمی باشد چون این اطلاعات صرفا از اطلاعات موجود در سایت های رسمی بازار های مالی گرفته شده است و کندل دخل و تصرفی بر این اطلاعات نداشته و صرفا اطلاعات را نمایش می دهد، لذا صحت آن ها نیز بر عهده سایت های منتشر کننده می باشد و کندل صرفا این اطلاعات را نمایش می دهد.

کندل اختیار هر گونه طراحی مجدد، ادغام، توقف ارائه خدمات را در هر زمان و به هر علتی را دارد لذا مسئولیتی در قبال زیان احتمالی کاربران متوجه کندل نخواهد بود .